Fireflies a podvod? Jde o legální či nelegální pyramidu?

Fireflies a podvod? Jde o legální či nelegální pyramidu?

Fireflies a podvod? Jde o legální či nelegální pyramidu? Sledujte seriál článků, které mnohé otázky zodpoví!

Fireflies je podvod? Ano či ne? Váháte, zda kývnout na schůzku, na kterou Vás zvou známí? Rozklíčujeme společně spousty otázek přímého  prodeje. Že nevíte, co to znamená? Pak rozhodně čtěte dál!

PŘÍMÝ PRODEJ

Proč většina lidí žije v přesvědčení, že vše, co je přímý prodej, je špatné? To jsme my lidé. Už ze své podstaty máme tendence vytvářet si příliš rychlé závěry. Proč? Protože se tak svět pro nás stává pochopitelnější a jednodušší. Utváříme si obrázek o lidech, které potkáváme už při prvním setkání, jen co vejdou do dveří. Podobně přemýšlíme o různých oblastech života.

V současném světě často slyšíme “absolutní pravdu” o přímém prodeji (MLM, multi-level marketing), které  je velmi jednoduché uvěřit a s níž se spokojíme. Ale počkat! Nebylo by lepší vyslechnout si více pohledů na věc? Když přijímáme jednoduché závěry a pravdy, možná si ušetříme přemýšlení, ale je to také opravdu naším cílem? Jen pokud budeme mít o přímém prodeji dostatek informací, pomůžeme zbavit tuto oblast mýtů, falešných představ a překroucených polopravd.

MINULOST

Stali jste se v minulosti obětí podvodných firem, které byste už na našem trhu hledali marně? Řada z nás má z minulosti negativní zkušenosti, které přispěly k rozporuplnému vnímání celého oboru přímého prodeje. Podvedení zákazníci a spolupracovníci si tak dodnes udržují a dokonce dál šíří negativní názory na systémy přímého (osobního) prodeje. Nemáte ale pocit, že je kvůli neznalosti až příliš jednoduché navždy odsoudit celé odvětví a statisíce, miliony dobrých obchodníků po celém světě?

SOUČASNOST

Setkali jste se v restauracích se špatným jídlem? Dusný vzduch, v lokále nevětráno, talíře špinavé. Servírka v umaštěných šatech se na Vás ani neusmívala, naopak se tvářila, že jí otravujete. Pivo, které Vám přinesl nemluvný číšník, bylo pod mírou a navíc chutnalo “divně”. Začali jste si poté říkat, že Vás do restaurace už nikdo nedostane? Ne jen do této, ale do žádné? Vím, že ne. Možná už nenavštívíte tu, kde Vám špatně uvařili, ale určitě zkusíte zajít do jiné. Vždyť přeci kvůli jedné špatné zkušenosti nepřestanete chodit do restaurací a nezačnete držet hladovku! Přišlo by Vám absurdní, kdyby ano? Pak ale musí být stejně absurdní kvůli jedné, dvěma špatným zkušenostem do nekonečna nadávat, stydět se nebo dokonce zanevřít na přímý prodej.

NEDOSTATKY

Najdou se všude nedostatky? I v přímém prodeji? Ano, samozřejmě. I v přímém prodeji je nutné spoléhat se především na zdravý rozum. Ale to přece nikoho nemůže odradit od toho, aby objevil na první pohled možná nezvyklé, ale přece jen již osvědčené možnosti, jak dosáhnout svých cílů pomocí přímého prodeje.

ZAMĚSTNANEC

Máte před sebou 15-20-30 let v roli zaměstnance?  Jste s touto představou v pohodě nebo se Vám při tomto pomyšlení zvedají vlasy hrůzou na hlavě? Než se zavřít do sebe, rezignovat na zbytek světa jakož i na veškeré možnosti, dovolte si nechat nahlédnout pod pokličku přímého prodeje. Ne každý chce “dožít” jako nespokojený zaměstnanec se spoustou nesplněných přání, snů a neuskutečnitelných cílů

V příštím článku se podíváme na to, na co si dát pozor a jak se připravit na vstup do přímého prodeje!

 

[kkstarratings]

……..
Inspirace a poděkování:
Jiří Švestka, úspěšný obchodník a manažer, zakladatel školícího systému Obchod je Hra®.
Použity myšlenky a citace z knihy: Přímý prodej, Cíle

Vložit komentář