Plánujete cestu do Evropy? Lze pojistit riziko terorismu?

Plánujete cestu do Evropy? Lze pojistit riziko terorismu?

Teroristické útoky v zemích západní Evropy nutí lidi stále častěji

uvažovat o pojištění proti této hrozbě.

 

Allianz vnímá tyto obavy a v novém životním pojištění Allianz Život má i toto riziko zahrnuté. Nejenom cestovní, ale i životní pojištění totiž kromě běžných rizik kryje i případný teroristický útok, pokud se ho klient sám aktivně neúčastní.

I když je pravděpodobnost, že se člověk stane obětí teroristického útoku nižší, než například pravděpodobnost zásahu bleskem, zpravodajství často vyvolává u mnoha lidí strach, že se i oni mohou stát cílem šíleného teroristy.  U životního nebo úrazového pojištění není terorismus ani ve výlukách. Výjimkou je samozřejmě aktivní účast klienta na válečných událostech či na teroristických akcích. Výluka se přirozeně týká všech pojistných událostí, kdy by se klient zapojil do páchání jakéhokoli trestného činu.

Proti terorismu jsou klienti Allianz chráněni nejen v rámci životního pojištění, ale i tehdy, pokud si sjednají cestovní pojištění a pojistná událost se stane v zahraničí. Jediné omezení, které v tomto případě platí, jsou cesty do rizikových oblastí. Osoby, které vycestovaly do oblasti teroristickým útokem zasažené nebo ohrožené nebo v takové oblasti zůstávají přes varování státních orgánů ČR, jiných států či významných mezinárodních institucí, mohou být z případného plnění vyloučeny.

Máte otázky? Máte zájem o sjednání? —-dejte o sobě vědět zde—-

 

 

Vložit komentář