Chat with us, powered by LiveChat

To, že hypotéky zdražují, už ví každý. To, že můžete 2 roky dopředu refinancovat, ví málokdo.

To, že hypotéky zdražují, už ví každý.

To, že můžete 2 roky dopředu refinancovat, ví málokdo.

 

Tak už zase. Internet se plní zprávami, že hypotéky opět zdražují a uměle se tak vyvolává panika, která nám všem, kdo máme svou “kamarádku” hypotéku na krku, na klidu nepřidává…

Představa, že při výročí fixace úrokové sazby dostanu od své banky sazbu v řádech vyšší, než mám nyní, znamená jedinou věc. Vyhodím své vydělané peníze. Za stejnou věc budu totiž platit víc. A upřímně, komu z nás se bude chtít?

 

Ano, můžu teď schovat hlavu do písku a dělat že se mě to netýká, ale i tak za 2 až 3 roky přijde řada i na mě. Nechat celou věc náhodě a nebo se připravit a mít alespoň jistotu v tom, že horší než teď to nebude ?

 

Dokážu-li se donutit k tomu, že se o celou věc začnu zajímat, uvedu věci do pohybu a výsledkem bude klid na duši. Nejsem na pospas bankám a spekulacím, které neustále vytahují lidem peníze z kapsi. Důvody vysvětlovat nemusím, to lze odvodit selským rozumem.

 

Co tedy s tím, že se hypotéky zdražují? Minimálně to, že pokud nějakou mám, týká se mě to, ať chci nebo ne. 

 

Existuje lék, dokáže ztišit bolest, hypotéku nám sice nesplatí, ale pomůže nám zmírnit následky zdražování. Tím lékem je možnost refinancovat svou hypotéku již nyní.  90% bank to umí rok dopředu, ale co kdyby existovala možnost, udělat to 2 roky dopředu? Tzn. za současné sazby budu mít své splátky i v dalším období a získám tím alespoň jistotu, že to nebude horší.

Máte-li tedy chuť se svou hypotékou něco udělat, je ten správný čas zvednout se z gauče, napsat email či zprávu na FB a dát světu, tedy mně, vědět, že to chcete řešit. O zbytek se postarám. A cena za tuto službu?

 

Dobrý pocit z dobře odvedené práce a v řeči peněz, nebude to stát ani korunu. Kdo umí, ten umí 🙂