Chat with us, powered by LiveChat

Návrat ke zdraví® – Východní medicína funguje jinak….

Návrat ke zdraví®

Východní medicína funguje jinak….

 

95 % lidí, kteří se začínají zajímat o výrobky TIENS , jsou lidé s nějakým zdravotním problémem – ať’ už vlastním nebo problémem svých blízkých. Neobracejí se však na TIENS jako na první instanci. Přicházejí až ve chvíli, kdy jsou zoufalí…..

Proto, že už je nebaví dlouhé měsíce ležet v nemocnici, aniž by se jim ulevilo (nebo je úleva jen dočasná). Proto, že jsou farmakologické preparáty neúčinné. Proto, že jsou již unaveni bezduchostí, panující v našich zdravotnických zařízeních. Ale jakou ,,duši” můžeme očekávat u lékaře, který je zahlcen výkazy, prověrkami, nařízeními a množstvím pacientů, a který navíc musí existovat a živit rodinu?

Vinu však nehledejme u lékaře, vinen je systém, který nevidí člověka, a který léčí jen ,,náhradní díly” bez ohledu na to, komu patří. Právě v tom spočívá rozdíl mezi západní a východní medicínou. Západní medicina prostě bojuje s nemocí všemi způsoby a dostupnými metodami, jako jsou skalpel, chemie, ozařování apod. Takový přistup má skutečně svůj význam v případě akutních a neodkladných stavů. je však bohužel neefektivní u chronických nemoci, u rehabilitace a především při prevenci onemocnění.

Východní medicína funguje jinak. Říká nám, že ,,nemoc – to je signál o tom, že v těle není cosi v pořádku. Měli bychom proto bojovat ne s nemocí, ale dát si své zdraví do původního stavu.” Dítě, které pláče, neumlčujme dudlíkem, ale pro začátek alespoň zkontrolujme plenu. Východní medicína tedy odstraňuje příčinu nemoci. Při užívání Blesiinu, Agenu, Betalocu, Ebrantilu snížíte tlak, ale neodstraníte příčinu jeho zvýšení. Od bolesti hlavy si ulevíte Panadolem, Migralginem, Ibuprofenem nebo Ibalginem, ale proč vás hlava bolela? Je možné, že organismus vám chtěl říci: ,,Pozor, tady se děje něco špatného! Zítra může být pozdě.” Ovšem naše lehkomyslnost funguje přesně podle přísloví ,,Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu…”. A my se začínáme znepokojovat, až když nás problém docela zaskočí….

V Číně nejsou specialisté na jednotlivé orgány jako u nás, ale lékaři, kteří léčí člověka – jeho tělo jako celek. Právě proto je u nich průměrná délka života 92 let, zatímco u nás 60 let; navíc úmrtnost na infarkt činí v Číně 3 %, zatímco u nás neuvěřitelných 37 %. Právě proto byl v roce 1999 v Harvardu založen Ústav integrálního lékařství, kde dochází k propojeni západní a východní medicíny. A to nejen proto, že na celém světě vítězí “v boji s nemocí právě nemoc”. A pouze tehdy, když pomůžeme pacientovi uvést zdravotní stav do původního stavu, nemoc odejde sama.

Čím více farmakologických přípravků vyvíjíme, tím více nabývají nemoci dokonalejších forem. Se stafylokokem, který se kdysi dal úspěšně vyléčit penicilinem, si dnes neporadí žádné, ani to nejsilnější antibiotikum. Je také nejpravděpodobnější, že právě proto narůstá počet autoimunních onemocnění, chlamydióz, kandidóz, AIDS a nově také atypické pneumonie. Musíme tělu pomoci přežít, a ne je ničit otrávenou přírodou, chemií a stresem.

 

 

Záchrana topících se spočívá jen v rukách topících se samých. 

Pojd’me se společně naučit plavat!